Cenník služieb

Cenník webových stránok

Nižšie pre Vás ponúkame to najdôležitejšie, čo potrebujete vedieť o webových stránkach od našej firmy. Rozpis služieb a informácie o nich ako aj prehľadný cenník. 

Vybrali ste si? Neváhajte si spočítať, koľko by Vás tvorba webovej prezentácie mohla stáť v našej prehľadnej kalkulácii.

Cenník webových stránok, cena​

Pomôžeme vám vo všetkom okolo webových stránok

web hosting, najlacnejší, najlepší, lacný, kvalitný, cena, Websupport

 

Prvým krokom bude zriadene webového hostingu. Inými slovami, webhosting je miesto na fyzickom serveri, kde bude vaša webová stránka uložená. V súčasnosti existuje mnoho možností, kde si môžete svoju stránku hostovať. Na Slovensku je asi najpopulárnejší Websupport. Okrem toho tu máme napríklad aj veľmi populárny HostCreators. Viac o tomto hostingu si môžete prečítať aj v článku o HostCreators.

Pri výbere webového hostingu treba dávať pozor na niekoľko vecí. Technické špecifikácie sa líšia len minimálne z hostingu na hosting. Pre mňa osobne je dôležitý servis. Stáva sa, že sa vyskytne problém s vašou webovou stránkou a vy tento problém musíte vyriešiť. Ak si svoj web robíte sami, potom budete odkázaní na svoje vlastné technické zručnosti alebo technickú podporu prevádzkovateľa.

Predtým, než si kúpite hosting, presvedčte sa, že je ich technická podpora rýchla a dokáže vám pomôcť s problémami. Prečítajte si recenzie a potom urobte rozhodnutie. V dlhodobom merítku vám to ušetrí čas a peniaze.

Môžete očakávať cenu medzi 5-30€/mesačne. Ak hostujete len jednoduchú webovú stránku, potom môžete počítať s nižším variantom, ale ak budete na svojej stránke mať napríklad aj videá a očakávate vysokú návštevnosť, potom to môže byť aj tých 30€/mesačne. Pri výbere webhostingu buďte naozaj opatrní. Vyskúšajte si rýchlosť podpory poskytovateľa. Nie je nič horšie, ako keď vám padne stránka a neviete sa dovolať podpory.

Doména je ďalším vstupným krokom pri tvorbe webovej stránky. Zákazníci vás musia nájsť. Doména je adresa webovej stránky. Väčšina poskytovateľov webhostingu vám vie zabezpečiť aj registráciu domény. Určite odporúčam registrovať doménu u spoločnosti, ktorá bude poskytovať aj webhosting. Je to podstatne jednoduchšie na správu.

Overte si, či je vaša požadovaná doména dostupná TU.

Cena sa líši v závislosti od koncoviek. tomarco.sk nie je to isté ako tomarco.com.

Môžete očakávať cenu medzi 12-25€/rok.

Názov domény si ale dobre premyslite. V dlhodobom časovom horizonte je prospešnejšie, ak názov domény korenšponduje s obsahom webovej stránky. Ak na svojej stránke predávate elektroniku, potom by bolo lepšie ak by sa webová stránka volala napríklad www.dobrá-elektronika.sk, narozdiel od názvu, ktorý dáva zmysle len vám www.depkd.sk (Dobrá Elektronika Pre Každú Domácnosť).

SEO agentúra a aj freelancer by vás na toto mali upozorniť a možno aj pomôcť s výberom.

Každý projekt je iný, a preto je veľmi tažké napísať konkrétne kroky, ktoré môžete očakávať. Samozrejme, aj cena každého projektu je odlišná.

Ako freelancer sa stretávam väčšinou so začínajúcimi malými a strednými podnikateľmi. Ich požiadavka je, že potrebujú webovú stránku. Chcú sa prezentovať na internete, chcú aby ich zákazníci mohli nájsť aj online, prečítať si o nich niečo. Niektorí podnikatelia poskytujú služby, iní predávajú aj fyzické produkty.

Prvým krokom je inštalácia CMS na správu obsahu. Vo svojej práci používam na tvorbu web stránok WordPress. Je to najrozšírenejší CMS a je veľmi jednoduchý na ovládanie.

Wordpress šablóny, dizajn web stránky, UX, UI, vzhľadNajrýchlejší a najjednoduchší spôsob vytvorenia web stránky je úprava šablóny. V prípade jednoduchých prezentačných webových stránok alebo online brožúr je to veľmi rýchle a lacné riešenie.

Úžasnou vlastnosťou WordPressu je jeho škálovateľnosť. Na začiatku si vytvoríte jednoduchú stránku a postupne, ako sa vaša firma rozvíja sa môže rozvíjať aj webová stránka.

Mojou obľúbenou šablónou je Astra, ktorá pri PRO verzii poskytuje množstvo funckionalít, ktoré iné témy neposkytujú. Táto šablóna sa krásne prispôsobí všetkým obrazovkám. Viac info nájdete tu.

Cena jednoduchej prezentácie môže byť v rozmedzí od niekoľko stoviek eur až po tisíce. Pripravil som pre vás jednoduchú kalkulačku, kde si viete sami vypočítať, koľko by váš projekt stál. Kalkulačku nájdete na konci tohto článku.

Ak chcete, aby bola webová stránka iná ako zvyšných 90% , môžete si WordPress upraviť na mieru. Toto si vyžaduje viac času a zručností, nakoľko sa to nezaobíde bez programovania. Táto skutočnosť sa prejaví aj na cene.

Ak potrebujete, aby mala vaša stránka špeciálne funkcie ako napríklad e-shop, online rezervácie, súkromú sekciu pre platiacich zákazníkov a podobne, potom si priplatíte.

branding, dizajn, www stránky, logo, tvorba logaA čo dizajn? Máte vytvorené logo? A kde ste nechali firemnú identitu? 

Jednoduché logo si môžete urobiť aj v Google Draw alebo môžete  nechať tvorbu loga na profesionálneho grafika. Aké to bude mať výhody?

Pokiaľ ste freelancer a pre niekoho tvoríte webovú stránku, potrebujete logo použiť na mnohých miestach, v rôznych pozíciách a veľkostiach. Logo manuál vám túto prácu náramne uľahčí.

obsahový marketing, tvorba obsahu, contentu, kontentu web stránky, eshopuTo, čo obsahuje webová stránka je najdôležitejšia časť celej tvorby webu. Klienti častokrát nevedia, čo na webovú stránku dať.

Pozrime sa bližšie na UI a UX.

UI alebo User Interface je to, ako webová stránka vyzerá. V tomto bode by ste sa mali pýtať otázky, ako napríklad:

  • je webová stránka dostatočne prehľadná?
  • dokáže  sa návštevník na stránke jednoducho a rýchlo zorientovať?
  • a čo dizajn? Ako pôsobí? Sú farby s súlade s firemnou identitiou?
  • aké efekty na stránke používate?

V UI sa riadim pravidlom, že menej je viac. Vždy sa dá na stránku pridať efekt. Na začiatok sa snažím vytvoriť minimalistický web len s tým, čo na stránke má byť. Postupne sa potom, na základe spätnej väzby, pridávajú ďalšie prvky.

UX alebo User Experience, je to, aký zážitok návštevník zo stránky získal. Aké otázky by ste sa mali pýtať v tomto bode?

  • dokáže zákazník vykonať konverziu?
  • fungujú všetky tlačidlá?
  • funguje chat box?
  • fungujú na stránke linky?
  • a iné.

V jednoduchosti by sa dalo povedať, že UI = dizajn, UX = funkčnosť. Možno je vám známe Paretovo pravidlo, ktoré z môjho pohľadu platí aj v tomto prípade. Toto pravidlo hovorí o tom, že 80 % činností nám prináša 20 % výsledkov. 80 % času by mal developer venovať hlavne funkčnosti.

Z môjho pohľadu je UX omnoho dôležitejšie ako UI z toho dôvodu, že funkčnosť ako napríklad vytvorenie objednávky alebo rezervácia hodiny, je omnoho dôležitejšie ako to, či je stránka modrá alebo zelená.

Nemusíte so mnou súhlasiť, ale zo skúsenosti viem povedať, že klienti mi telefonujú hlavne vtedy, keď niečo nefunguje narozdiel od toho, že by chceli zmeniť pozadie stránky.

Okrem vytvorenia kvalitného a autentického obsahu pre váš blog je potrebné urobiť aj optimalizáciu obsahu na webovej stránke. Pod týmto obsahom máme na mysli popisy produktov a služieb, popisy vašej firmy a vôbec všetky texty, ktoré na stránke nájdeme.

Pozor! SEO optimalizácia pre vyhľadávače sa netýka len textov, je potrebné optimalizovať aj obrázky. K obrázkom je taktiež potrebné pridať alt popisy a zmenšiť ich veľkosť. Zvýšiť rýchlosť načítania webovej stránky taktiež prispeje k lepšiemu hodnoteniu stránky.

Ak nemáte radi technické záležitostiúpravu kódu a neviete, kde začať, potom bude lepším riešením ponecháť správu webovej stránky na agentúru alebo freelancera, ktorý ju vytvoril. Má to niekoľko výhod.

Nemusíte sa zaoberať opakujúcimi sa činnosťami ako zálohovanieaktualizácie. O toto všetko sa postarajú za vás. Ak potrebujete zmeniť obsahdizajn alebo ak potrebujete vytvoriť novú podstránku, prípadne rozšíriť funkčnosť webovej stránky, žiadny strach, postarajú sa o to za vás.

ZÁKLADNÉ PARAMETRE

Tvorba webovej stránky

Časti webovej stránky

Eshop

0

Analytické nástroje

Optimalizácia pre vyhľadávače

0

Optimalizácia rýchlosti webu

Rozšírené funkcionality

Cena spolu:
SEO optimalizácia pre vyhľadávače, cena, cenník
vytvorenie web stránok, full-stack PHP
vytvorenie loga, pre firmu, dizajn
programovanie, mobilné aplikácie na mieru, android, apple, ios