Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Prečo Vaše mesto alebo obec potrebuje web stránku?

Napriek tomu, že webové stránky zohrávajú kľúčovú rolu v dnešnej digitálnej dobe, mnoho obcí ešte stále nemá svoju reprezentáciu online. Webové stránky sa stali neoddeliteľnou súčasťou moderného digitálneho marketingu a komunikácie, a preto je ich prítomnosť pre obce dôležitá nielen pre informovanie občanov, ale aj pre prilákanie návštevníkov a investorov.

Keď sa však obrátime na oficiálne štatistiky Slovenskej Republiky, objaví sa prekvapujúce číslo. Aj keď žijeme v ére digitalizácie, nie všetky obce investovali do svojho online zastúpenia. Toto zistenie poukazuje na potenciálny nedostatok v komunikácii a propagácii týchto obcí. Je dôležité, aby sa obce začali viac sústrediť na svoju online prítomnosť, pretože to môže mať priamy vplyv na ich rast a rozvoj v budúcnosti.

   • 130 obcí na Slovensku vôbec nemá internetovú stránku

   • Ďalších 105 obcí má iba neoficiálnu/fanúšikovskú internetovú stránku

   • Ďalších 780 obcí má natoľko zastaralú internetovú prezentáciu, že na moderných zariadeniach, ako sú mobilné telefóny, či tablety, je táto stránka prakticky nezobraziteľná.

   

  V roku 2023, v dobe, keď internet sa stal hlavným zdrojom informácií pre väčšinu ľudí, je prekvapujúce, že mnohé obce ešte stále nemajú svoje webové stránky. A ak aj majú, sú často zastarané a nepoužívateľné. V minulosti mohli webové stránky byť považované za niečo luxusné alebo iba ako „štýlový doplnok“. Avšak v súčasnosti, v ére digitalizácie, sa webové stránky stali neoddeliteľnou súčasťou každej inštitúcie či organizácie, ktorá chce byť verejne viditeľná. Ak vaša obec alebo mesto nemá webovú stránku, akoby v modernom svete ani neexistovala.

  Absencia webovej stránky v dnešnej dobe môže mať pre obce mnoho negatívnych dôsledkov. Predstavme si päť kľúčových dôvodov, prečo by mala každá obec čo najskôr investovať do vlastnej webovej stránky.

   

  tvorba web stránok, www stránok, pre inštitúcie, správu, úrady, mestá, obce

   Webová stránka je Vaším online obecným úradom

   Predstavte si nasledujúci scenár: Osoba žijúca v malej obci sa z rôznych dôvodov odsťahovala do vzdialenej časti republiky. Po určitom čase túži po aktuálnych správach a dianí vo svojej rodnej obci. Akým spôsobom by teda s najväčšou pravdepodobnosťou zháňal tieto informácie?

   Za A) Vezme svoje auto a precestuje celú republiku, aby si mohol prečítať oznamy na obecnej nástenke.

   Za B) Pohodlne si sadne k počítaču alebo mobilu, otvorí webovú stránku svojej obce a behom niekoľkých chvíľ je v obraze o všetkom, čo ho zaujíma.

   V dnešnej digitálnej dobe je jasné, že druhá možnosť je omnoho efektívnejšia a praktickejšia. Vaša webová stránka by mala byť reflexiou toho, čím je Vaša obec. Mala by byť virtuálnou pobočkou obecného úradu, prístupnou odkiaľkoľvek na svete. Turistom aj bývalým obyvateľom by mala poskytnúť jasný a aktuálny obraz o dianí, službách a udalostiach v obci. Zabezpečte, aby ľudia našli presne to, čo hľadajú. V dnešnej dobe je digitálne privítanie, prostredníctvom kvalitnej webovej stránky, možno ešte dôležitejšie ako osobné privítanie na obecnom úrade.

    Webová stránka ponúka transparentnejšiu verejnú správu

    V súčasnej dobe, keď informačné technológie dominujú takmer každodennému životu, je stále ťažšie a menej efektívne spoliehať sa výlučne na tradičné spôsoby informovania občanov o dianí v ich obci. Ak sa od obyvateľov očakáva, že sa osobne dostavia na rôzne zasadnutia a stretnutia alebo navštívia úrad len preto, aby získali základné informácie o termínoch zasadnutí, programoch či zápisniciach, je to pre nich nielen nepohodlné, ale aj časovo náročné.

    Presun informácií do online priestoru je v tejto súvislosti nielen logickým krokom, ale aj krokom k transparentnejšiemu a otvorenému vedeniu obce. Keď sú tieto dokumenty a informácie umiestnené na internete, dáva to občanom možnosť ľahko si ich prezrieť v akomkoľvek čase, bez potreby zbytočných návštev alebo čakania na otváracie hodiny.

    Navyše, digitalizácia obecných služieb a informácií prináša s sebou aj väčšiu angažovanosť občanov. Keď majú ľudia prístup k informáciám online, môžu sa aktívnejšie zapájať do diskusií, pripomienkovať návrhy alebo sa stávať súčasťou rôznych iniciatív v rámci obce. Toto zvyšuje šance, že obyvatelia budú viac informovaní, aktívnejší a v konečnom dôsledku aj viac spokojní s fungovaním ich obce.

    Digitalizácia tiež umožňuje občanom komunikovať priamo s vedením obce alebo mesta, čo môže viesť k lepším riešeniam a väčšiemu porozumeniu medzi občanmi a ich zástupcami.

     Webová stránka podporuje podniky vo Vašej obci

     Vráťme sa ale k štatistikám, ktoré sme spomenuli v úvodnom odseku. Predstavte si situáciu, že ste v pozícii majiteľa firmy. Vaša firma sa aktívne rozvíja, možno dokonca zvažujete jej presun alebo rozšírenie na nové miesto. V hľadáčiku máte desať obcí v konkrétnej časti krajiny. Z týchto desiatich obcí len šesť má vlastné webové stránky, ktoré detailne popisujú, ako podporujú podnikanie, akú majú infraštruktúru a prečo je ich lokalita ideálna na život a podnikanie. Vaše mesto, spolu s ďalšími tromi obciami, však nemá vlastnú webovú prezentáciu.

     Táto absencia online prítomnosti môže napovedať mnoho. Môžme predpokladať, že tie obce, ktoré majú vlastné webové stránky, ponúkajú lepšie podmienky pre podnikanie v porovnaní s obciami, ktoré takúto stránku nemajú. Aký je dôvod za takýmto záverom? Komunikácia je kľúčová. V prípade nedostatku informácií ľudia často prichádzajú k vlastným záverom, ktoré nemusia byť vždy pravdivé.

     „V tom meste sa pravdepodobne nič nedeje.“

     „V tom meste sa zrejme nikto nemá čím pochváliť!“

     „Možno sú uzavretí, nepriateľskí voči turistom a chcú si udržať podniky mimo mesta.“

     Vlastná webová stránka vám ponúka šancu tieto nesprávne predpoklady vyvrátiť. Poskytuje vám platformu, na ktorej môžete osloviť potenciálnych podnikateľov, ktorí sa práve rozpozerávajú po nových lokalitách na rozšírenie. Na webovej stránke môžete zdôrazniť všetky výhody a prednosti vášho mesta, a prečo by bolo ideálnym miestom pre otvorenie novej pobočky ich firmy.

      Webová stránka zjednodušuje prístup k službám

      Vďaka technologickému pokroku sa spôsob, akým naša spoločnosť funguje a organizuje, dramaticky zmenil oproti minulým rokom. Mnoho ľudí dnes nepracuje v tradičných deväťhodinových pracovných časoch. Namiesto toho majú rôzne pracovné zmluvy, prispôsobujú sa flexibilným časom a často sa ocitajú v neustálom zhone. Rastúci počet zamestnaní, časté cestovanie a náročný životný štýl znamenajú, že mnohí hľadajú spôsoby, ako optimalizovať svoj čas a zefektívniť svoje každodenné úlohy.

      V tomto kontexte je zbytočná návšteva úradu alebo inej inštitúcie často vnímaná ako zbytočné plytvanie časom. Preto, keď môžu ľudia tieto návštevy nahradit online transakciami, považujú to za významné zlepšenie. Umožnením online platieb, online formulárov a služieb ponúkate občanom Vašej obce možnosť využívať tieto služby v pohodlí ich domovov alebo kdekoľvek inde.

      Tým sa nielen zvyšuje efektivita a pohodlie pre občanov, ale aj modernizuje a prispôsobuje Vaše služby súčasnej dobe. Takýto krok môže byť vnímaný ako veľká výhoda voči obyvateľom, keďže im poskytujete prístup k dostupnejším a pohodlnejším službám.

       Webová stránka podporuje cestovný ruch a láka nových obyvateľov

       Vaša webová stránka predstavuje okno do sveta vašej obce. Toto digitálne okno môže byť pestrým výkladom toho, čo vaša obec alebo mesto ponúka. Pýtate sa, aké turistické atrakcie vás robia jedinečnými? Možno u vás každoročne prebiehajú pútavé podujatia a festivaly. Ako môžeme obdivovať prírodné krásy, ktoré sa tu nachádzajú? Alebo kde nájdeme tie najlepšie miesta, kde si pochutiť na miestnej kuchyni?

       V dnešnej dobe si mnohí ľudia plánujú svoje výlety a dovolenky online, skúmajú informácie na webových stránkach, ktoré by im mohli poskytnúť podrobnosti o destinácii, do ktorej sa chystajú. Medzi týmito webovými stránkami by práve vaša oficiálna stránka mala byť tým najpresnejším a najspoľahlivejším zdrojom informácií o tom, čo vaša obec môže ponúknuť.

       Možno si myslíte, že vaša obec alebo mesto nemá veľa na predstavenie, ale stojí za to pozrieť sa na to bližšie. Každá obec skrýva svoje vlastné poklady, či už ide o historické pamiatky, parky, jazera alebo tradície. Vždy existujú miesta, ktoré si miestni občania najviac obľúbili. Opýtajte sa ich, čo ich na vašej obci najviac očarilo a tieto skvosty prezentujte na vašej webovej stránke.

       Nemali by ste podceňovať silu online prítomnosti. Bez webovej stránky môžete stratiť príležitosť ukázať svetu, čo robí vašu obec takou výnimočnou. Na šťastie existujú riešenia pre vytvorenie webových stránok, ktoré sú cenovo dostupné, ľahko prispôsobiteľné a ich správa je jednoduchá po krátkom zaškolení. Preto by ste mali premýšľať, prečo ešte nemáte svoju vlastnú stránku, ktorá by prezentovala všetko, čo vaša obec ponúka.

       Údržba webovej stránky

       údrýba webovej stránky, cena, cenník

       Údržba webovej stránky zahrňuje sústavnú kontrolu webovej stránky a identifikáciu problémov, chýb alebo akýchkoľvek nedostatkov, s cieľom zaistiť, že je vždy v súlade s aktuálnymi štandardmi, relevantná a užívateľsky prívetivá. Je to neustály proces zabezpečenia, že vaša web stránka je v optimálnom stave, pravidelne aktualizovaná a prispôsobená pre SEO optimalizáciu.

       Dôkladná údržba zabezpečuje, že vaša webová stránka zostáva vysoko v rebríčku návštevnosti, čím podporuje jej rast, garantuje kvalitný užívateľský zážitok a tiež optimalizuje pozíciu vo vyhľadávačoch, hlavne v Google.

       Pre obce a mestá je zásadné, aby ich webové stránky boli atraktívne a dobre udržiavané. Takto dokážu prilákať turistov, potenciálnych podnikateľov a nových obyvateľov.

       Avšak, mnoho ľudí môže údržbu stránky prehliadnúť alebo zanedbať, obzvlášť po spustení novej webovej stránky. No, podobne ako môže vaše zdravie trpieť, ak vynechávate pravidelné lekárske prehliadky, aj vaša webová stránka môže postupne degradovať, ak ju nenechávate pravidelne kontrolovať a aktualizovať.

       Takže, je jasné, že vaša webová stránka potrebuje systematickú údržbu, aby zostala bezpečná a v top kondícii. Môžu to byť hrozby ako hackery alebo jednoducho zastaraný obsah, ktorý odradí návštevníkov.

       V SEO agentúre, okrem vývoja web stránok, ponúkame aj komplexné balíky údržby za konkurencieschopné ceny. Naša ponuka zahŕňa SEO služby, zabezpečovacie opatrenia, pravidelné aktualizácie, zálohovanie a plnú podporu. S nami budete mať pokoj v duši vediac, že o vašu stránku je profesionálne postarané.

       Na záver, zamyslite sa nad aktuálnym stavom vašej webovej stránke. Ak by ste jazdili s autom bez pravidelného servisu, určite nečakáte, že bude bezproblémové navždy. Rovnako je to aj s vašou webovou stránkou. Ale nebojte sa, sme tu, aby sme vám pomohli. Spolu s nami bude vaša stránka dlhodobo úspešná a v top stave.

       Novú web stránku si možete objednať tu:

       Telefónne čísla:  0940 562 561 , 0944 877 876.

       Email: info@developmentltd.sk